site.btaГардът на Голдън Стейт Крис Пол ще отсъства от игра между четири и шест седмици заради контузия

снимка: AP Photo/Loren Elliott

Гардът на Голдън Стейт Уориърс Крис Пол се очаква да отсъства от четири до шест седмици, след като претърпя операция заради фрактура на лявата ръка, съобщи ESPN.

Той получи травмата при победата със 113:109 над гостуващия Детройт Пистънс преди два дни. Пол, който има 19-годишна кариера в НБА, се контузи при оставащи 6:06 минути на третата четвърт, когато се сблъска с Джейдън Айви от Пистънс.

Пол доста често отсъства заради контузии на ръцете. Баскетболистът е претърпял четири операции на ръката или китката, включително на лявата китка след финалите на НБА през 2021 година.

В 31 мача преди петък Пол има средни показатели от 9.0 точки, 7.3 асистенции и 27.7 минути в първия си сезон с Голдън Стейт.

Към 15:22 на 26.07.2024 Новините от днес