site.btaТорино записа изразителна победа срещу Наполи като домакин

Торино записа изразителна победа срещу Наполи като домакин
Санабрия празнува след първия гол във вратата на шампионите / Снимка: Fabio Ferrari/LaPresse via AP

Торино постигна голяма победа с 3:0 срещу Наполи и се изкачи на десето място в класирането на италианското първенство по футбол. След успеха в 19-ия кръг "биковете" са с актив от 27 точки и имат само една по-малко от действащите шампиони, които загубиха за трети пореден път като гости.

Торино поведе в 43-та минута, когато Дуван Сапата намери Антонио Санабрия в наказателното поле и той вкара топката във вратата на Наполи. Само седем минути след началото на втората част се разписа и Никола Влашич, а Алесандро Бонджорно оформи крайния резултат в 66-ата.

Лацио пък изпревари Наполи с две точки и се намира на шестата позиция, след като "орлите" надиграха с 2:1 Удинезе, който заема 16-ото място в Серия А.

Лука Пелегрини се разписа за Лацио още в 12-ата минута на мача в Удине, но Уолъс изравни в 59-ата. Столичани обаче стигнаха до победното попадение четвърт час по-късно, когато Фелипе Андерсон центрира и Матиас Весино изпрати топката във вратата на Удинезе за крайното 2:1.