site.btaНорвегия триумфира в мъжката щафета от Световната купа по биатлон в Оберхоф, България беше затворена с обиколка

снимка: Martin Schutt/dpa via AP

Норвегия спечели щафетата на 4 по 7.5 километра за мъже от Световната купа по биатлон в германския зимен център Оберхоф, а квартетът на България беше затворен с обиколка и остана на 18-о място.

Ендре Стрьомсхайм, Стурла Холм Лагрейд, Тарей Бьо и Йоханес Тингнес Бьо отново бяха без конкуренция. Те изминаха трасето за общо време от 1:17.34.2 час и използваха само седем допълнителни патрона. Надпреварата се проведе при доста гъста мъгла.

Норвегия записа трета поредна победа в дисциплината от началото на сезона. Мъжете на Норвегия спечелиха всичките 10 щафети на Световната купа, откакто Русия беше последен победител на 15 януари 2022-а в Руполдинг, където Норвегия стана седма без своите топ звезди малко преди Олимпиадата в Пекин 2022. Но Норвегия беше победена от Франция за златото на миналогодишното световно първенство при щафетата.

Отборът на Германия взе сребърните отличия, след като завърши на 2:01.9 минути с една наказателна обиколка и 15 допълнителни патрона. На трето място е Италия на 2:50.5 минути с 16 допълнителни патрона и без наказателен рунд.

Българският тим беше затворен с обиколка и се нареди на 18-а позиция от общо 21 квартета. Антон Синапов, Благой Тодев използваха шест допълнителни патрона, а Константин Василев още четири, въртя три наказателни рунда и беше изпреварен от водачите, а Владимир Илиев не стартира на последен пост.

По-късно днес е щафетата на 4 по 6 км за жени.

Към 10:19 на 24.07.2024 Новините от днес