site.btaРеал Мадрид победи Гранада и вече има 6 точки аванс на върха

Реал Мадрид победи Гранада
и вече има 6 точки
аванс на върха

Мадрид, 7 февруари (БТА).
Реал Мадрид победи Гранада с 1:0 на стадион "Сантиаго Бернабеу" в мач от 23 кръг на Ла Лига. Така футболистите на Карло Анчелоти вече имат аванс от 6 точки пред втория в класирането Севиля. Гранада остава 16-ти с 24 пункта.
Гостите стартираха силно и още в 5-ата минута Куртоа спаси удар на Пуертас. Постепенно Реал Мадрид тръгна уверено напред. Иско и Асенсио имаха добри възможности, но не се възползваха.
След почивката домакините наложиха тотално надмощие. В 74-ата минута с красив удар в далечния ъгъл Асенсио донесе успеха на Реал. В заключителните минути Тони Кроос, Лука Йович и Асенсио пропиляха отлични шансове да направят победата още по-изразителна.