site.btaПари Сен Жермен постигна категоричен успех като гост на Лил

Пари Сен Жермен постигна
категоричен успех
като гост на Лил

Лил, 7 февруари (БТА).
Пари Сен Жермен разгроми с 5:1 като гост действащия шампион Лил в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Убедителният успех за Меси и компания дойде няколко дни след отпадането от Ница за Купата на Франция. Тимът на Почетино вече има преднина от 13 точки пред втория Олимпик Марсилия, а Лил остана на 11-о място с 32 пункта.
ПСЖ поведе в 10-ата минута след груба грешка на вратаря на Лил Иво Гърбич. Хърватинът изпусна топката и Данило я прати в мрежата. Домакините изравниха чрез Ботман.
В 32-ата минута Кимпембе отново даде преднина на гостите, след като засече центриране на Меси. Аржентинецът записа името си сред голмайсторите в 38-ата минута. Той получи пас от Мбапе и копна топката над вратаря.
През второто полувреме парижани продължиха да доминират. В 51-ата минута Данило с далечен удар направи 4:1, а в 67-ата Мбапе с майсторско изпълнение оформи крайното 5:1.