site.btaМилан и Салернитана завършиха при равенство, Фиорентина надви Монца в Серия А

Милан и Салернитана завършиха при равенство, Фиорентина надви Монца в Серия А
снимка: Alessandro Garofalo/La Presse via AP

Отборите на Салернитана и Милан направиха равенство 2:2 в Салерно в двубой от 17-ия кръг на италианската футболна Серия А. Милан заема трета позиция във временното класиране с 33 точки, докато Салернитана остава само с една победа в актива си и се намира на последното, 20-о място с 9 точки.

Фикайо Томори даде преднина на гостите от Милано в 17-ата минута. Той отбеляза третото си попадение за сезона. Домакините осъществиха пълен обрат до средата на второто полувреме. Федерико Фасио изравни за 1:1 в 42-ата минута с точен удар с глава след добро изпълнение на ъглов удар, а в 63-ата Антонио Кандрева изведе Салернитана напред за 2:1.

Сръбският нападател Лука Йович донесе точката за Милан с изравнително попадение в 90-ата минута на мача след подаване от Оливие Жиру.

Директен червен картон за Салернитана получи резервата Винченцо Фиорило в четвъртата минута на добавеното време за блъскане на Алесандро Флоренци в настъпилото масово меле край терена в края на мача.

В другата среща късно снощи в Италия Монца претърпя домакинско поражение от Фиорентина с 0:1. Гостите от Флоренция излязоха на четвърто място във временното подреждане с 30 точки, а Монца държи 11-а позиция с 21 точки след втората си поредна загуба.

Лукас Белтран реализира единственото попадение в 17-ата минута на двубоя.