site.btaМанчестър Сити спечели Световната клубна купа след разгром над Флуминензе

Манчестър Сити спечели Световната клубна купа след разгром над Флуминензе
Снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Манчестър Сити е четвъртият английски отбор с трофей в Световната клубна купа, след като отборът на Хосеп Гуардиола разгроми с 4:0 бразилския Флуминензе във финала на турнира. Самият наставник на носителите на Шампионската лига пък е първият треньор, записал четири победи в надпреварата.

Мачът срещу Флуминензе изглеждаше решен още от старта. Хулиан Алварес откри резултата ощe във втората минута, а четвърт час по-късно Фил Фоудън нахлу в наказателното поле и стреля, а топката се отклони от Нино и влезе за втори път в мрежата на бразилците.

Фоудън сам се разписа за 3:0 в 77-та минута и в добавеното време Алварес оформи крайното 4:0

Към 10:24 на 05.07.2024 Новините от днес