site.btaСпас Байрев отбеляза 29 точки за победа на Берое срещу Нефтохимик с тайбрек

Спас Байрев отбеляза 29 точки за победа на Берое срещу Нефтохимик с тайбрек
Снимка: БТА

Водещият реализатор на първенството Спас Байрев отбеляза 29 точки и Берое 2016 (Стара Загора) победи с 3:2 (16:25, 26:24, 22:25, 25:23, 25:23) Нефтохимик 2010 (Бургас) в отложен мач от четвъртия кръг в мъжкия шампионат на България по волейбол.

Байрев завърши успешно 28 атаки и наниза един ас, Трифон Лапков отбеляза други 22 точки, а Иван Латунов направи осем блокади за сбор от 12 точки. За Нефтохимик по 24 точки нанизаха Бранимир Грозданов и Иван Раич, а Розалин Пенчев завърши с 22.

Двата отбора си размениха по два гейма и стигнаха до тайбрек, в който отбелязаха 58 точки. Последното равенство бе при 23:23, след което Любослав Телкийски записа единствената си точка от ас и даде преднина на Берое. Грешка на домакините пък реализира мачбола и старозагорци спечелиха с 25:23.

Берое е на седмо място в класирането с 14 точки, а Нефтохимик е пети с пет точки аванс.