site.btaУинипег преодоля Детройт и излезе еднолично начело в Централната дивизия на НХЛ, вратар с решаващ принос за успех на Сиатъл

Тихоокеанска дивизия: Лас Вегас 47, Ванкувър 46, Лос Анджелис 40

Вратарят на Сиатъл Кракен Джоуе Даккърд подобри собствения си рекорд и направи 42 спасявания, 20 от които в първия период, за успеха с 2:1 над Лос Анджелис като гост. Маккорд имаше важни намеси и във финалните минути на срещата, когато пред неговата врата се изви истинска вихрушка от шутове.

Домакините от Лос Анджелис извадиха вратаря си Кам Талбът 2:52 минути преди края на мача, но това не им помогна да изравнят. В този момент те имаха още едно предимство – 2:47 минути играха с човек повече, тъй като Уил Борген от Сиатъл беше изгонен за високо вдигнат стик срещу Кевин Фиала.

За Дакърд това не е първи мач с 42 спасявания, като той го направи и на 26-и октомври срещу Каролина. И в същото време се превръща във вторият вратар през сезона в НХЛ, който спасява 20 изстрела за една третина без допуснат гол. Това направи преди него Йоонас Корписало с 23 отразени изстрела от Отава в мача с Питсбърг.

Брандън Танев и Джордан Еберле вкараха головете за Кракен, а Блейк Лизот от Лос Анджелис вкара в третата част за домакините, което е 100-ата му точка в кариерата.

Вашингтон Кепитълс пречупи с продължение Айлендърс с 3:2 с гол на Дилън Сторм при числено превъзходство. Сторм е и голмайстор на тима с 13 попадения през този сезон, като се разписа в 1:41 минута на допълнителното време, когато вече бяха по трима на леда.

Дарси Кюмпер направи 30 спасявания за четвъртата победа на тима в шест мача. Тимът обаче е на 5-о място в Столичната дивизия с 36 точки.

Алекс Овечкин подаде за гола на Сторм, но в момента се намира в 14-ия си мач без точен изстрел, което е и най-лошата му серия в кариерата. Хендрикс Лапиер и Йоел Едмундсон също вкараха за победителите.

Уинипег Джетс излезе на върха в Централната дивизия с 41 точки, надвивайки с 5:2 Детройт. Гейб Вилярди вкара един гол и подаде за още два, а на вратата Лоран Бросоа отрази 26 изстрела. Алекс Йонсон-Фялби и Николай Елерс добавиха по гол+пас, а Марк Шийфеле Ний Пионк също бяха точни. Патрик Кейн вкара за Червените криле и подаде за другия гол на Оли Маата. Тимът им обаче се намира в лоша серия от четири поредни поражения.

Към 23:10 на 25.07.2024 Новините от днес