site.btaБарселона постигна труден успех срещу последния Алмерия в 18-ия кръг на футболното първенство на Испания

снимка: AP Photo/Joan Monfort

Шампионът Барселона постигна труден домакински успех с 3:2 срещу последния в класирането Алмерия в среща от 18-ия кръг на футболното първенство на Испания.

"Каталунците", които играха без доста контузени играчи, спечелиха с гол на капитана Сержи Роберто в 83-ата минута.

Барселона доминираше през първото полувреме, в което имаше над десет положения пред вратата на съперника, но пропиля много от тях. Рафиня даде аванс на домакините в 33-ата минута, след като стражът на Алмерия Луис Максимиано не отрази удар с глава на защитника Роналд Араухо след корнер. Лео Баптистао изравни за гостите малко преди почивката. Голът първоначално беше отменен за засада, но реферът промени решението си след проверка със системата за видеоарбитраж (ВАР). След час игра Сержи Роберто отново изведе играчите на Барселона напред в резултата, но в 71-ата Едгар Гонсалес направи 2:2. Малко преди края Роберто с второто си попадение в мача донесе успеха на тима на Шави.

"Каталунците" се изкачиха на трето място в класирането с 38 точки и преди Коледната пауза в шампионата сложиха край на серията си от три мача без успех във всички турнири. Барселона изостава на шест точки от лидера Жирона и на четири от втория Реал Мадрид, които гостуват съответно на Бетис и Алавес в четвъртък.

Алмерия, все още без победа в Ла Лига този сезон, остава на дъното с пет точки актив.