site.btaФутболната асоциация на Англия наложи сериозна глоба на шампиона Манчестър Сити

Футболната асоциация на Англия наложи сериозна глоба на шампиона Манчестър Сити
снимка: AP Photo/Dave Thompson

Манчестър Сити беше глобен със 120 000 британски лири (151 740 долара) от Футболната асоциация (ФА), след като техни играчи наобиколиха съдия по време на драматичното равенство 3:3 срещу Тотнъм във Висшата лига по-рано този месец.

Няколко футболисти на Сити се струпаха около съдията Саймън Хупър в края на мача, след като той спря играта, когато Джак Грийлиш се насочи към вратата на лондончани. Реферът отсъди нарушение срещу голмайстора на "небесносините" Ерлинг Холанд в тази ситуация, въпреки че топката беше притежание на Сити.

"Манчестър Сити призна, че техните играчи са се държали по неподходящ начин в 94-ата минута на мача. Независима регулаторна комисия наложи тази санкция след изслушване на всички страни", се казва в изявление на ФА.

Джак Грийлиш даде преднина на домакините от Манчестър в 81-та минута и публиката вече виждаше десетата победа за Сити тази година, но Кулушевски бе точен в 90-ата минута. Така шампионите направиха трето поредно равенство във Висшата лига и останаха зад Ливърпул с пасив от една точка.

Към 12:22 на 05.07.2024 Новините от днес