site.btaВсички отбори с българско участие спечелиха победи в кръга на италианската Суперлига по волейбол

Снимка: legavolley.it

Кучине Лубе Чивитанова с Александър Николов в редиците си победи един от фаворитите Пиаченца с 3:2 (29:27, 25:20, 21:25, 22:25, 15:10) при гостуването си в мач от десетия кръг на редовния сезон на италианската Суперлига по волейбол. Николов игра цял мач за тима, като помогна за успеха със 17 точки - 13 от атака (47% успеваемост) и цели 3 аса - най-много от отбора си. От тима на Чивитанова единствено Адис Лагумджия завърши с повече точки от българина - 27. Чивитанова е на пето място в класирането с 18 точки от 10 мача.

Алианц Милано с Матей Казийски победи Таранто с 3:2 (19:25, 26:24, 22:25, 25:16, 15:3) у дома. Всеки гейм бе много оспорван е непредвими, освен тайбрекът, в който превъзходството на тима от Милано бе пълно. Казийски поведе отбора си с 14 точки - 10 от атака и 4 аса - най-много от всички на терена в целия мач. По-резултатен от Казийски бе съотборникът му Фере Реджерс, който реализира цели 23 точки. Тимът от Милано е на седмо място в класирането с 16 точки.

Воденият от Радостин Стойчев тим на Верона надигра Чистерна с 3:0 (25:23, 25:17, 27:25). Алекс Грозданов игра в първите два гейма и отбеляза две точки от атака. Верона е на осмо място с 12 точки.

Към 01:17 на 25.07.2024 Новините от днес