site.btaМанчестър Сити направи неочаквано равенство у дома срещу Кристъл Палас във Висшата лига

снимка: AP/Dave Thompson

Манчестър Сити изненадващо завърши наравно 2:2 у дома срещу Кристъл Палас в двубой от 17-ия кръг в шампионата на Англия. Шампионите пропиляха два гола аванс в последния четвърт час от мача и загубиха нови две точки в битката за спечелване на нова титла на страната.

В 24-ата минута Джак Грийлиш откри резултата след асистенция на Фил Фоудън, а Рико Люис удвои аванса за "небесносините" девет минути след почивката.

Лондончани се върнаха в двубоя в 76-ата минута след попадение на французина Жан-Филип Матета. Равенството беше оформено от Мишел Олисе от дузпа в допълнителното време на двубоя. Най-тежкото наказание във футбола беше отсъдено заради нарушение на Фил Фоудън срещу Матета.

Сити остава на четвърто място в класирането с актив от 34 точки след 29 поредни мача у дома без загуба, а лидерът Ливърпул, който има мач по-малко, е с 3 пункта повече.

Кристъл Палас има 17 точки на 15-та позиция във Висшата лига.

В друга среща от кръга Челси победи с 2:0 у дома застрашения от изпадане Шефилд Юнайтед. Голове на Коул Палмър и Никълъс Джаксън в 54-ата и 61-ата минута осигуриха ценния трети успех пред собствена публика в полза на "сините" през настоящата кампания.

Челси е на десето място с 22 точки до момента. "Остриетата" заемат 20-та позиция със само 8 пункта.

Нюкасъл се наложи с класическото 3:0 у дома срещу Фулъм. Червен картон за мексиканеца Раул Хименес в 22-ата минута заради грубо нарушение остави лондончани в намален състав.

Развръзката на двубоя на "Сейнт Джеймсис Парк" дойде след почивката с голове на Люис Майли, Мигел Алмирон и Дан Бърн между 57-ата и 82-ата минута.

"Черно-белите" са на шеста позиция с 29 точки, докато Фулъм има 21 пункта в средата на класирането.

По-късно днес е двубоят между Бърнли и Евертън. В неделя ще се играе дербито на кръга между Ливърпул и Манчестър Юнайтед.