site.btaТотнъм се справи с Нотингам Форест като гост

Тотнъм се справи с Нотингам Форест като гост
Деян Кулушевски (вляво) и Ричарлисон (вдясно) вкараха головете за победата на Тотнъм над Нотингам Форест / снимка: АП/Rui Vieira

Отборът на Тотнъм записа втора поредна победа във Висшата лига на Англия след успех с 2:0 над Нотингам Форест като гост.

"Шпорите" стигнаха до успеха с по един гол и през двете полувремена, а полузащитникът Деян Кулушевски изигра роля и при двете попадения.

Шведският национал сложи топката на главата на Ричарлисон в добавеното време на първото полувреме и бразилският национал не сбърка за 0:1.

В 65-ата минута Кулушевски се възползва от грешка на вратаря на Нотингам Мат Търнър, за да оформи крайния резултат.

Домакините имаха своите шансове за гол, но в последните секунди на срещата гредата спаси Тотнъм след удар на Нико Уилямс.

Освен това в началото на втората част попадение на Антъни Еланга бе отменено заради засада, а гостите от Лондон завършиха мача с 10 души след дискусионен червен картон на Ив Бисума в 70-ата минута.

С победата Тотнъм събра 33 точки от първите си 17 мача и заема пето място в класирането, но е само на четири зад лидера Ливърпул.

Нотингам Форест е на 16-о място с 14 точки.