site.btaМанчестър Сити записа шеста поредна победа груповата фаза на Шампионската лига, РБ Лайпциг надигра Йънг Бойс

снимка: AP Photo/Darko Vojinovic

Защитаващият титлата си Манчестър Сити спечели всичките си шест мача от група "G" на Шампионската лига по футбол. В последния си двубой от груповата фаза на надпреварата възпитаниците на Пеп Гуардиола надделяха с 3:2 като гост на Цървена звезда в Белград.

В другия мач от групата РБ Лайпциг (Германия) спечели с 2:1 срещу Йънг Бойс (Швейцария). Сити и Лайпциг си бяха осигурили класиране за следващата фаза още след четвъртия кръг на турнира. Швейцарците ще играят в Лига Европа през пролетта, докато сърбите отпадат от евротурнирите.

В Белград английският Манчестър Сити нямаше особени проблеми срещу домакините от Цървена звезда, въпреки че спечели само с един гол разлика. Гуардиола направи девет промени в отбора, който спечели с 2:1 във Висшата лига срещу Лутън в неделя. Голмайсторът на тима Ерлинг Холанд дори не пътува до Сърбия заради контузия.

20-годишният дебютант Мика Хамилтън откри резултата в 19-ата минута на двубоя. Преди шест години Хамилтън подаваше топките по време на тренировките на Манчестър Сити, когато започна да получава инструкции от Пеп Гуардиола. Днес той отбеляза гол в Шампионската лига при дебюта си за първия тим за клуба. Юношата на клуба получи топката от Матеус Нунеш, напредна и с мощен удар прати топката в мрежата. Роден и израснал в Манчестър, Хамилтън се присъедини към Сити на 7-годишна възраст и премина през всички отбори на клуба. Той навърши 20 години през миналия месец.

В 62-ата минута друг юноша на Сити Оскар Боб покачи на 2:0. Домакините върнаха едно попадение чрез корееца Ин-бом Хван в 67-ата, но Калвин Филипс от дузпа в 85-ата отново даде аванс на Сити от два гола.

В първата минута на добавеното време Александър Катай беше точен за Цървена звезда след асистенция на Ин-бом Хван, за да фиксира крайното 3:2 за гостите.

В Германия РБ Лайпциг спечели с 2:1 срещу Йънг Бойс. След нулево първо полувреме Бенямин Шешко откри резултата за домакините в 51-ата минута. В следващите пет паднаха още две попадения. Две минути по-късно Ебрима Коли изравни за гостите, а в 56-ата Емил Форсберг направи 2:1 за домакините. До края на мача нови голове не бяха отбелязани и РБ Лайпциг спечели мача, за да завърши на второ място в групата с 12 точки. Йънг Бойс е трети с 4 точки, а Цървена звезда има само 1 точка в шест срещи.

По-късно днес ще се изиграят още шест мача от последния кръг на груповата фаза на Шампионската лига - Атлетико Мадрид - Лацио, Борусия Дортмунд - Пари Сен Жермен, Антверп - Барселона, Порто - Шахтьор Донецк, Нюкaсъл - Милан и Селтик - Фейенорд.