site.btaРавенства в последните два мача от кръга в Примера дивисион

Равенства в последните два мача от кръга в Примера дивисион
снимка: AP Photo/Fermin Rodriguez

Гранада успя да се върне от гол пасив и завърши 1:1 с Атлетик (Билбао) в среща от 16-ия кръг на Примера дивисион, която беше преиграна ден по-късно заради смъртта на фен на трибуните. Мачът, насрочен по програма в неделя, беше прекратен в 17-ата минута, когато вратарят на гостите  от Билбао Унай Симон сигнализира на съдията, че има проблем с човек на една от трибуните на Естадио Лос Карменес.

Лекарите и на двата отбора се втурнаха към мястото на инцидента, но човекът беше получил сърдечен удар и нямаше как да бъде спасен. Двата отбора напуснаха терена и се съгласиха да доиграят срещата ден по-късно.

И двата клуба снощи бяха поставили цветя на мястото, на което е седял човекът, а срещата беше подновена в 17-ата минута с 60 секунди мълчание в негова памет.

Атлетик вече водеше в резултата с 1:0 благодарение на попадението на Иняки Уилямс, а през втората част можеше да удвои преднината си, но топката се отби в горната греда. В 10-ата минута на втората част обаче Гранада изравни благодарение на автогола на защитника Иниго Руис Галарета, който се опита да изчисти топката след центриране от фланга, но вместо това забучи топката в собствената си врата.

"Усещането е, че сме загубили две точки. Бяхме по-добри, но не достатъчно ефективни. Разочаровани сме, но нямаме какво да направим сега", заяви Иняки Уилямс пред телевизия Movistar.

В другата среща от кръга Райо Валекано завърши 0:0 на свой терен със закъсалия в класирането Селта Виго. Домакините от Мадрид доминираха и в 11-ата минута попадение на Флориан Лехуне беше отменено заради засада. Вратарят на Селта Висенте Гуаита обаче блесна с няколко майсторски спасявания. Селта, чийто треньор е Рафа Бенитес, е на 18-о място с 10 точки и изостава на 3 от зоната на спасението.