site.btaКаляри победи Сасуоло с два гола в добавеното време и се измъкна от зоната на изпадащите в Италия

Джанлука Лападула празнува след изравнителния гол за Каляри / Снимка: Gianluca Zuddas/La Presse via AP

Каляри вкара два гола в добавеното време и победи гостуващия Сасуоло с 2:1 в последен мач от 15-ия кръг на италианското първенство по футбол, с което "червено-сините" се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Каляри е 16-и в класирането с 13 точки и една по-малко от Сасуоло.

Гостите поведоха в резултата след едва седем минути игра, когато точен бе Мартин Ерлич с глава. 17 минути след началото на второто полувреме обаче Руан Тресолди получи червен картон и Каляри стигна до обрат. Второ попадение на Сасуло бе отменено заради засада, а секунди по-късно Джанлука Лападула изравни. След това, с едно от последните докосвания в мача, Леонардо Паволети се разписа с акробатичен удар и Каляри записа трета победа за сезона.

След края на 15-ия кръг Интер води в класирането с две точки пред Ювентус, а сред изпадащите са Салернитана, Верона и Емполи.