site.btaВезенков вкара две точки и спечели пет борби при победа на Сакраменто над Бруклин, Кингс подобриха клубен рекорд по тройки

Везенков (ляво) опитва да блокира стрелба на Кам Томас (дясно) през второто полувреме на мача / Снимка: AP Photo/Jose Luis Villegas

Александър Везенков записа две точки и спечели пет борби, а Сакраменто Кингс подобри клубния си рекорд по тройки с 25 при победа със 131:118 срещу Бруклин Нетс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Везенков игра 10:39 минути за Кингс и вкара единствения си кош в последната четвъртина, давайки 15 точки преднина на отбора си.

ДеАрън Фокс наниза 28 точки и направи девет борби, а Доманта Сабонис направи голям мач с 15 точки, 16 борби и девет асистенции за Кингс, които са с три поредни победи срещу Нетс. Кийган Мъри и Малик Монк записаха съответно 24 и 21 точки за Сакраменто, които завършиха с впечатляващите 55.6% (25/45) от далечно разстояние. Фокс и Трей Лайлс помогнаха най-много в тази графа с по пет.

Майкал Бриджис бе най-резултатен за Нетс с 22 точки и по пет борби и асистенции.