site.btaНападателят на Рома Пауло Дибала ще пропусне следващите два мача на тима заради контузия

снимка: AP Photo/Gregorio Borgia

Нападателят на Рома Пауло Дибала със сигурност ще пропусне мачовете срещу Шериф Тираспол от Лига Европа в четвъртък и срещу Болоня от Серия А следващия уикенд, но може да се завърне срещу Наполи на 23 декември, съобщават италианските медии.

Аржентинецът напусна принудително терена през първото полувреме при снощното равенство 1:1 на Рома срещу Фиорентина заради мускулна контузия на лявото бедро.

"Скай Спорт Италия" съобщава, че травмата на Дибала не е толкова тежка, колкото първоначално се очакваше.

Нападателят е сменен навреме, за да се избегне по-сериозен проблем. Той ще премине допълнителни медицински изследвания в следващите часове.

Дибала ще пропусне следващите два мача на Рома срещу Шериф и Болоня, но може да се завърне срещу Наполи на 23 декември.

Ромелу Лукаку също ще бъде извън игра срещу Болоня, след като получи червен картон в неделния мач с Фиорентина.

Дибала сподели публикация в Инстаграм след равенството снощи без спомена нищо контузията си.

"Съжаляваме за резултата, но оставаме с високо вдигнати глави и се фокусираме върху следващия двубой", написа аржентинецът.

Към 01:23 на 07.07.2024 Новините от днес