site.bta23 медала за България във втория ден на международния турнир по спортна гимнастика "Лаза Кръстич и Марица Джелатович" в Нови Сад

снимка: БФ Гимнастика

23 медала спечелиха българските състезатели във втория ден от 14-о издание на международен турнир по спортна гимнастика "Лаза Кръстич и Марица Джелатович" в Нови Сад (Сърбия). На финалите на отделните уредите националите взеха 8 златни, 6 сребърни и 9 бронзови отличия.

В най-малката възрастова група Павел Попов от ЦСКА спечели първите места във финалите на успоредка (11.900 точки) и на висилка (9.950 точки) и е трети в тези на земя (11.033 точки) и на халки (11.733 точки). В категория 2 Борис Караджинов от ЦСКА спечели две първи места – на халки (11.800 точки) и на прескок (11.983 точки) и е трети на финалите на кон с гривни (10.900 точки) и на успоредка (11.700 точки). Представителят на "червения" клуб Михаил Божанин е трети на земя (11.733 точки) и на висилка (10.300 точки).

В категория 3 шампионът от многобоя Никилъс Наков добави още три медала. Състезателят на Левски Спартак е първи във финала на халки (11.600 точки) и втори на земя (11.533 точки) и на висилка (10.650 точки). Две отличия в категория 4 спечелиха Любомир Станоев от Любчо Солачки, Иван Павлов и Радослав Йотов от Спартак (Пловдив). Станоев е втори на успоредка (12.150 точки) и трети на прескок (12. 599 точки). Павлов е с бронз на халки (12.000 точки), а Йотов с бронз на висилка (10.750 точки)

В категория 5 Красимир Петков и Максим Казанджиев също се поздравиха с отличия. Възпитаниците на клуб Гераниум са съответно злато на успоредка (12.300 точки) и сребро на халки (12.400 точки).

При жените доминация на Кристин Кръстева. Възпитаничката на хасковския клуб Юнак освен златото в многобоя спечели още четири медала. Тя е шампионка на земя (11.650 точки) и на прескок (12.100 точки) и е втора във финалите на смесена успоредка (11.670 точки) и греда (10.800 точки).

Към 19:20 на 06.07.2024 Новините от днес