site.btaОлимпик Марсилия се разправи с Олимпик Лион в отложен мач от френската Лига 1

Олимпик Марсилия се разправи с Олимпик Лион в отложен мач от френската Лига 1
Олимпик Марсилия не показа прошка срещу закъсалия отбор на Олимпик Лион / снимка: АП/Daniel Cole

Олимпик Марсилия победи с категоричното 3:0 Олимпик Лион в отложена среща от 10-ия кръг на френската Лига 1.

Двубоят на "Велодром" премина под диктовката на домакините, които можеха да запишат дори по-изразителна победа, но гол на Витиня бе отменен заради игра с ръка.

Именно португалецът бе човекът, който откри резултата в срещата в 21-вата минута след асистенция на Пиер-Емерик Обамеянг.

Обамеянг подаде и за втория гол на домакините, които бяха точни в 25-ата минута чрез Мичаел Мурийо.

Бившият нападател на Арсенал, Барселона и Борусия Дортмунд Обамеянг също получи ред да се разпише в 55-ата минута след подаване на Витиня, а десетина минути по-късно дойде и отмененото попадение на Витиня.

С победата Олимпик Марсилия събра 20 точки и след 14 изиграни мача заема осмо място в таблицата, на 13 точки зад лидера Пари Сен Жермен.

Олимпик Лион е на последното 18-о място с едва седем точки и в серия от три последователни поражения.

Към 17:29 на 24.07.2024 Новините от днес