site.btaПопадение на Матео Гендузи прати Лацио на четвъртфиналите за купата на Италия

Попадение на Матео Гендузи прати Лацио на четвъртфиналите за купата на Италия
Матео Гендузи прати Лацио на четвъртфиналите за купата на Италия / снимка: АП/Alfredo Falcone

Лацио се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия след минимална победа с 1:0 над гостуващия Дженоа в първия мач от програмата на осминафиналите.

Единственото попадение в срещата падна още в петата минута, а негов автор бе Матео Гендузи. Френският полузащитник бе намерен напълно непокрит на границата на наказателното поле от Лука Пелегрини и с удар по земя откри резултата.

До края на мача домакините пропуснаха куп възможности да вкарат втори гол, с който да убият интригата.

Дженоа пък пропиля най-добрия си шанс час след началото на мача, когато Матео Ретеги не успя да уцели вратата, останал очи в очи със стража на "орлите" Иван Проведел.

На четвъртфиналите Лацио ще играе с победителя от двойката между Рома и Кремонезе.

Към 05:19 на 06.07.2024 Новините от днес