site.btaТорино постигна убедителна победа над Аталанта в последната среща от кръга в Серия А

Дуван Сапата атакува вратата на Аталанта. Снимка: Fabio Ferrari/La Presse via AP

Торино победи с 3:0 Аталанта в последна среща от 14-ия кръг на Серия А благодарение на два гола на преотстъпения именно от баргамаските Дуван Сапата и точно изпълнена дузпа от Антонио Санабрия през втората част.

Това е трета победа в пет мача за Торо, които вече с 19 точки се придвижват на 10-о място в класирането. Аталанта е на обратния полюс на настроенията, тъй като това е трето поражение в последните четири мача и слизане до 8-о място в класирането с 20 пункта. Все пак те са само на 3 точки от Фиорентина, които на 6-ото място държат последната квота за участие в европейските турнири.

Сапата за първи път се изправи срещу отбора, който държи правата му и го преотстъпи през лятото. Гостите пък имаха късмета най-после да приветстват в редиците си белгийското крило Шарл де Кетеларе, който се върна след контузия. И той не разочарова, създавайки първата голова възможност в мача за поляка Карол Линети. След това атаките на Аталанта в първите 15 минути се редяха една след друга.

В 22-ата минута обаче при второто си слизане към вратата, торинци откриха резултата. Никола Влашич проби от ляво и поднесе ниско центриране в малкото наказателно поле. Сапата се вклини и сложи крака, колкото едва-едва да отклони топката в мрежата на аржентинския вратар Хуан Мусо. Пет минути по-късно колумбиецът отново застраши максимално вратата на Аталанта, но този път Мусо спаси. До края на първата част на два пъти се наложи и Ваня Милинкович-Савич да показва майсторство, вторият случай в 37-ата минута при диагонален шут на Де Кетеларе.

Малко след началото на второто полувреме Торино получи ново предимство. При изпълнение на ъглов удар Алесандро Бонджорно беше повален на задна греда, съдиите от стаята за видеоповторения (ВАР) гледаха дълго ситуацията и трябваше Марко Пичинини да посочи точката. Санабрия не сбърка от 11-те метра и удвои преднината.

Настроението на Аталанта съвсем падна след този гол, а домакините нямаха намерение да забавят темпото. В добавеното време нова атака от ляво с участието на Влашич намери Сапата, който влезе на скорост и прати топката във вратата за 3:0.