site.btaБългарският баскетболист Мартин Ангелов бе най-резултатен при победа на колежанския си тим Стоктън в САЩ

снимка: Международна федерация по баскетбол /ФИБА

Българският баскетболист Мартин Ангелов и неговия университетски тим Стоктън надиграха временния лидер в конференцията Рамапо Колидж със 71:66 в първия си домакински мач за сезона в колежанското първенство на САЩ.

Победата бе четвърта за Стоктън от началото на сезона, като отборът има и три загуба.

Мартин Ангелов започна като титуляр и изигра силен мач, завършвайки с 19 точки (6/12 от тройката), 3 борби, 2 асистенции и 1 открадната топка за 32 минути на терена.

За гостите най-резултатен бе Питър Горман с 20 точки.

На почивката Рамапо Колидж водеше с 33:31, но баскетболистите на Стоктън се пребориха за успеха през второто полувреме.

В играните седем мача досега средните показатели на Ангелов са средно 9.7 точки, 3.3 борби и 2.9 асистенции за 27.1 минути игра.

В следващия си двубой Стоктън ще посрещне Рътгерс Нюърк.

Към 18:31 на 04.05.2024 Новините от днес