site.btaБотев (Пловдив) надигра Арда с голове на Емануел Уме и Янис Карабельов

Ботев (Пловдив) надигра Арда с голове на Емануел Уме и Янис Карабельов

голмайстори: 0:1 Емануел Уме 63, 072 Янис Карабельов 79
Жълти картони - Пламен Крачунов, Умар Сако (Арда), Антоан Конте, Джеймс Ето'о, Янис Карабельов, Самюел Акере (Ботев)
Състави:
Арда: Анатолий Господинов, Умар Сако, Пламен Крачунов, Мартин Стойчев, Ебенезер Окезие, Ел Мами Тетах (85 - Иван Коконов), Илия Юруков (75 - Джалал Хюсеинов), Лъчезар Котев (75 - Радослав Цонев), Станислав Иванов (85 - Иван Тилев), Абубакар Тунгара, Преслав Боруков (67 - Тонислав Йорданов)

Ботев: Хидайет Ханкич, Константинос Балоянис, Атанас Чернев, Антоан Конте, Антонио Калдерон, Янис Карабельов, Самуел Акере (79 - Николай Минков), Джеймс Ето'о, Емануел Уме, Ивелин Попов (83 - Тучукву Нади), Антоан Бароан

Ботев (Плодвив) се наложи над Арда с 2:0 в Кърджали в първия мач от 19-ия кръг на efbet Лигата. Емануел Уме и Янис Карабельов вкараха головете за "канарчетата" след почивката, като и двете асистенции бяха дело на капитана на Ботев Ивелин Попов.

През първата част Арда бе по-активният отбор, като пропусна няколко положения през вратата на гостите.

В 18-ата минута на мача Абубакар Тунгара направи самостоятелен пробив през центъра на терена, като бе оставен сам и стреля, но ударът мина близо до левия стълб на Ханкич.

В 23-ата минута удар на защитника на домакините Пламен Крачунов не успя да намери вратата на Ханкич.

Най-големия пропуск за Арда направи таранът Преслав Боруков малко преди края на първата част. Тогава Боруков се пребори отлично със защитник на Ботев за топката и стреля с левия крак по крака на излезлия да го посрещне Ханкич. Топката мина на сантиметри от външната страна на левия стълб на вратата.

В 51-вата минута Самюел Акере от пловдивчани избяга зад гърба на защитата на домакините и стреля с левия крак, като вратарят Господинов само успя да играе с топката, но не и да я спре и тя влезе в мрежата му. Попадението обаче не бе зачетено заради положение на засада на Акере в началото на атаката, което бе проверено със системата за видео асистенция на съдиите (ВАР).

В 63-ата минута голът на Ботев бе редовен. Ивелин Попов проби отдясно през шпагата на Лъчезар Котев и стигна до аутлинията, откъдето върна топката на непокрития Еменуел Уме, който е прати в опразнената врата - 0:1.

В 79-ата минута Ботев се гарантира победата. Тогава отново Ивелин Попов даде успореден пас на Янис Карабельов, който финтира защитник на домакините с поемането на топката и с мощен удар в близкия ъгъл вкара топката в мрежата с помощта и на страничния стълб.

Ботев вече има 26 точки в актива си и се изкачи на осмо място в класирането, като изпревари Берое. Арда остава на седма позиция - с точка пред Ботев, но и с мач по-малко.

Към 16:07 на 25.07.2024 Новините от днес