site.btaТрей Йънг вкара рекордните за сезона 45 точки и направи 14 асистенции за успеха на Атланта над Сан Антонио в НБА

снимка: AP Photo/Darren Abate

Трей Йънг вкара рекордните за сезона 45 точки и направи 14 асистенции, а Дежонте Мъри добави 24 точки за успеха на Атланта Хоукс със 137:135 над Сан Антонио Спърс в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Богдан Богданович добави 14 точки от пейката за Хоукс, Садик Бей се отличи с 13, а Де'Андре Хънтър и Клинт Капела отбелязаха по 12 точки.

Джеръми Сохан реализира рекордните в кариерата си 33 точки за Спърс, които загубиха 13 поредни мача и завършиха 1-13 през ноември. Келдън Джонсън добави 22 точки и 11 борби, а Виктор Уембаняма завърши с 21 точки и 12 борби.

"Шпорите" водеха с 15 точки през първата четвърт, с 12 в третата и с 8 в четвъртата. Хоукс взеха аванс при оставащи 3:22 минути след два наказателни удара на Йънг и успяха да задържат крехката си преднина до последната сирена.

Карл-Антъни Таунс вкара 32 точки и взе 11 борби за успеха на Минесота срещу Юта Джаз със 101:90.

Никейл Александър-Уокър завърши с 20 точки за тима на Минесота, която игра без Антъни Едуардс, който се възстановява от контузия на бедрото. Руди Гобер направи "дабъл-дабъл" - 15 точки и 13 борби.

Симоне Фонтекио вкара 16 точки за състава на Юта, от който отсъстваше Лаури Маркканен заради разтежение на подколянното сухожилие. Колин Секстън добави 14 точки, а Юта загуби два поредни мача и шест от последните си осем.

Тери Розиър отбеляза рекордните за сезона 37 точки и вкара тройка при оставащи 2:38 минути, за да изведе гостуващия Шарлот до победата над Бруклин със 129:128.

ЛаМело Бол и Брандън Милър пропуснаха мача, а играчите на Хорнетс реализираха впечатляващите 21 тройки.

Розиър вкара седем от тези тройки, включително две в последните три минути. Майлс Бриджис добави 23 точки, а Гордън Хейуърд допринесе с 22.

Кам Томас записа 26 точки при завръщането си след пропуснати осем мача поради изкълчване на глезена, но поредицата от три победи на Нетс беше спряна.

Джейлън Брънсън вкара 42 точки, Джулиъс Рандъл завърши с 29 точки, 10 борби и 8 асистенции, а Ню Йорк Никс пропиля преднина от 16 точки, но успя да спечели със 118:122 и да нанесе 16-а поредна загуба на Детройт.

Джими Бътлър изравни личния си рекорд от 36 точки при успеха на домакина Маями над Индиана със 142:132.

Хийт загуби центъра Бам Адебайо през втората четвърт поради  контузия на бедрото.

За Индиана рекордните в кариерата си 44 точки отбеляза Тайрис Халибъртън, който добави 10 асистенции и 3 отнети топки.

Голдън Стейт спечели срещу Лос Анджелис Клипърс със 120:114 след 26 точки на Стеф Къри.

Уориърс бяха без контузените Крис Пол, Андрю Уигинс и Гари Пейтън II. Клей Томпсън вкара 22 точки, а Къри добави 8 асистенции и 7 борби.

Кауай Ленърд реализира 23 точки, Ивица Зубац записа 18 точки и 13 борби, а Джеймс Хардън се отличи с 18 точки за Клипърс.

Шайдън Шарп записа първия си "дабъл-дабъл" - 29 точки и 10 борби, а Портланд победи Кливланд със 103:95.

Никола Вучевич се отличи с 29 точки и 10 борби, а Коби Уайт вкара 23 точки, за да помогне на Чикаго да спечели срещу гостуващия Милуоки след продължение и да спре серията на тима от пет загуби.

Янис Адетокунбо записа 26 точки и 14 борда за Бъкс, а Брук Лопес го последва с 20 точки.

Шай-Гилджъс Алекзандър отбеляза 33 точки, за да изведе домакина Оклахома Сити до победа над Лос Анджелис Лейкърс със 133:110. Джейлън Уилямс добави 21 точки за Тъндър.

Антъни Дейвис беше най-резултатен за Лейкърс с 31 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 21.

Към 21:26 на 05.07.2024 Новините от днес