site.btaМонреал победи Кълъмбъс като гост в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига

снимка: AP Photo/Paul Vernon

Монреал победи с 4:2 Кълъмбъс като гост в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада.

За победителите голове отбелязаха Алекс Нюхук (28 минута), Коул Кофийлд (35), Джоел Армия (58) и Густав Линдстрьом (60). Патрик Лаине (24) и Егор Чинахов (30) бяха точни за Кълъмбъс. 22-годишният руски нападател се разписа във втори пореден мач и отбеляза 5 точки (3 гола и 2 асистенции) в 13 двубоя.

Ню Йорк Рейнджърс надделя над гостуващия Детройт с 3:2. Джими Веси вкара гол при оставащи 4:15 минути в третия период и така домакините избегнаха поредни загуби за първи път този сезон.

Нападателят на Рейнджърс Артьоми Панарин удължи головата си серия до три мача, отбелязвайки своя 12-и гол за сезона. Руснакът вече има 31 точки (12 + 19) в 21 мача.

Вратарят на Ню Йорк Игор Шестьоркин спря 25 от 27 удара.

Новото попълнение в отбора, американски нападател Патрик Кейн, който през миналия сезон беше част от Рейнджърс, не игра за Детройт. Ден преди това трикратният носител на Купа "Стенли" подписа едногодишен договор с клуба. Очаква се Кейн да дебютира за Детройт след около седмица.

Чарли Линдгрен направи 38 спасявания, включително 15 в третия период, за да помогне на Вашингтон да сложи край на поредицата от пет победи на Лос Анджелис и да спечели с 2:1.

Антъни Манта и Конър МакМайкъл записаха по гол и асистенция за столичани, които загубиха две поредни срещи. Алексей Протас направи две асистенции.