site.btaТри гола след статични положения донесоха победата на ЦСКА 1948 над Арда

Три гола след статични положения донесоха победата на ЦСКА 1948 над Арда
Георги Русев (в средата) вкара първия гол за победата на ЦСКА 1948 над Арда / снимка: БТА

състави:
Арда (4-2-3-1): Иван Дичевски - Мартин Стойчев, Умар Сако, Пламен Крачунов, Принц Ебенезер Окезие - Радослав Цонев (59-Тонислав Йорданов), Лъчезар Котев (75-Джалал Хюсеинов) - Станислав Иванов (75-Иван Коконов), Абубакар Тунгара, Иван Тилев (46-Ел Мами Тетах) - Преслав Боруков
старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА 1948 (4-3-3): Генадий Ганев - Стив Фуртадо, Емил Виячки, Елитон, Симеон Василев - Ивайло Чочев, Неделко Пишчевич, Емил Ценов (84-Парвизджон Умарбаев) - Георги Русев (71-Бирсент Карагерен), Антонио Вутов (65-Никола Илиев), Педриньо (84-Радослав Кирилов)
старши треньор: Николай Панайотов

Отборът на ЦСКА 1948 се върна на победния път, след като постигна успех с 3:0 над Арда в отложена среща от третия кръг на efbet Лига.

Двубоят на "Арена Арда" в Кърджали премина под диктовката на гостите, които стигнаха до успеха с голове след статични положения. Техни автори станаха Георги Русев и Неделко Пишчевич през първото полувреме и Елитон през второто.

Първата добра възможност за гол бе за столичния тим. В 13-ата минута Неделко Пишчевич влезе с топката в наказателното поле и стреля по земя, но тя се отби от страничния стълб.

По-доброто начало на "червените" се материализира в попадение в 18-ата минута. Тогава Георги Русев центрира от фаул, вратарят на Арда Иван Дичевски не се намеси добре и топката спря в мрежата му за 1:0 в полза на ЦСКА 1948.

Само десетина минути по-късно гостите удвоиха след ново центриране. Русев изпрати топката в наказателното поле от корнер. Тя бе засечена от Ивайло Чочев, който стреля с глава към задната греда. Там напълно непокрит се оказа Неделко Пишчевич, който вкара един от най-лесните голове в кариерата си и първия си с екупа на ЦСКА 1948.

До края на полувремето не се случи нещо по-интересно в Кърджали, но почти веднага след рестартирането на играта "червените" стигнаха и до трети гол.

Напълно идентично с първите два той дойде след изпълнение на фаул. Русев прати по отличен начин топката около границата на вратарското поле и там Елитон надскочи отбраната на Арда, за да вкара с глава за 3:0.

В 70-ата минута Арда пропусна отличен шанс да намали. Тонислав Йорданов овладя на крак центриране от десния фланг в наказателното поле и стреля, но защитникът Елитон изби топката от голлинията.

Седем минути по-късно домакините пропуснаха нова отлична възможност. Преслав Боруков напредна по лявото крило, достигна до аутлинията и върна топката към Иван Коконов. Полузащитникът на Арда обаче стреля слабо и ударът му стигна само до това да се отклони в гредата.

Малко след това Ел Мами Тетах и Преслав Боруков комбинираха помежду си, в наказателното поле, топката достигна до Абубакар Тунгара, но малиецът си поведе дълго топката и не успя да преодолее вратаря на гостите Генадий Ганев.

В последните секунди на срещата Боруков също имаше прекрасен шанс за гол, но от около седем метра стреля високо над вратата на Ганев.

С победата ЦСКА 1948 събра 29 точки от 16 мача и се изкачи на петата позиция в класирането. Арда вече е на седмото място с 28 точки, но и мач в повече. За тима от Кърджали това бе първа загуба у дома от началото на сезона.

Към 13:24 на 24.07.2024 Новините от днес