site.btaДий Бост игра 38 минути при загубата на Галатасарай от Анадолу Ефес в турското първенство

София, 7 февруари (БТА).
Дий Бост игра 38 минути при загубата на Галатасарай от Анадолу Ефес с 91:103 (22:28, 24:21, 28:31, 17:23) в мач от 20-ия кръг в шампионата на Турция.
188-сантиметровият американец с български паспорт се отличи със 17 точки, 9 борби, 10 асистенции и 1 отнета топка.
Галатасарай има в актива си 12 успеха и 8 поражения, което ми отрежда пето място в класирането.
- - -
Отборът на Аурора Дезио, където играят българите Николай Вангелов и Георги Сираков в състава си, победи Местре с 81:76 в мач от 18-ия кръг в регион B на Серия Б по баскетбол за мъже.
Георги Сираков беше титуляр и завърши с 6 точки, 1 борба и 2 асистенции за 20 минути.
Николай Вангелов се отличи с 3 точки и 2 борби за 5 минути като резерва.
Аурора Дезио е с 10 победи и 8 загуби, което го поставя на пето място в класирането.
- - -
Римини, с Борислав Младенов в състава си, победи гостуващия терамо с 86:68 в мач от 18-ия кръг в регион C на Серия Б в Италия.
202-сантиметровият баскетболист игра 16 минути като резерва и записа 5 точки, 6 борби и 1 асистенция.
Римини е с баланс 13-3, заемайки трето място в класирането на регион C.
- - -
Отборът на Миралвайе, където играе българката Карина Константинова, загуби от Ел Мануела като гост с 60:75 (10:28, 16:13, 14:28, 20:6) в мач от 21-ия кръг във Втора дивизия.
Бившата баскетболистка на Берое завърши с 8 точки, 1 борба, 4 асистенции и 2 отнети топки за 29 минути игра.
Миралвайе е на 14-о място в класирането с 4 победи и 16 загуби.