site.btaЧетвърта поредна победа за Фермин Алдегер в клас Мото 2 на Световния шампионат по мотоциклетизъм

Снимка: AP Photo/Alberto Saiz

Испанецът Фермин Алдегер от отбора на Бета Туулс спечели четвърта поледна победа в клас Мото 2 на Световния шампионат по мотоциклетизъм и общо пета за сезона, след като триумфира за Гран При на Валенсия.

Състезанието от 22 обиколки беше доминирано от старта до финала от Алдегер, който изпревари с 3.986 секунди Арон Канет от отбора на Понс. Канет спечели квалификациите вчера и стартира днес от първа позиция в решетката, но успя да стигне само до второто място. Съотборникът на Алдегер – Алонсо Лопес допълни топ 3 на 6.445 секунди. Той успя да се пребори за мястото на подиума с люта схватка с Маркос Рамирес от Американ Рейсинг.

Сомкиат Чантра с Хонда Азия е на 5-о място, докато Джак Диксън от Аспар оформи първата шестица.

Световният шампион Педро Акоста завърши на 12-о място в последното си състезание в Мото 2 преди да се премести от новата кампания в Мото GP за отбора на Tech3.

С победата днес Алдегер събра 212 точки и се нареди на 3-о място в крайното класиране. Той изпревари Джейк Диксън (Великобритания), който остава 4-и с 204. Той приключва на върха с 332.5 точки, следван от Тони Арболино с 249.5.

Към 19:17 на 24.07.2024 Новините от днес