site.btaЧерно море Тича записа втора победа в Националната баскетболна лига

Черно море Тича записа втора победа в Националната баскетболна лига

Черно море Тича – Берое - 94:76 (27:26, 29:6, 21:26, 17:18)

Зала „Христо Борисов“;

Зрители - 500;

Съдии – Калоян Костов, Петър Петров и Христо Христов;

Най-резултатни: Аверил Ъгба 30 т., Мартин Йорданов 19 т. (Черно море Тича); Даръл Дейвис 24 т., Николай Титков 15 т.(Берое);

Черно море Тича записа втора поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и изобщо втори успех от началото на сезона. Варненският тим надделя на гостуващия Берое с 94:76. Освен две победи, домакините имат и шест поражения. Старозагорският тим пък е с три победи и пет загуби. За победителите Аверил Ъгба завърши с "дабъл-дабъл" – 30 точки и 11 борби. За Берое най-полезен бе Даръл Дейвис, който завърши с 24 точки и 9 борби.

Двата отбора изиграха равностойна първа част. В началото на мача домакините поведоха с 8:3, но 5 минути и 20 секунди преди нейния край Берое изравни при 12:12 с кош на Даръл Дейвис. Последваха нови три изравнявания на резултата, след които гостите успяха да поведат при 21:20. Черно море Тича успя да вземе първия период с 27:26. През втората част играчите на Кирил Болшаков показаха много по-добра и класна игра. Те направиха серия от 16 поредни точки и дръпнаха със 17 точки - 43:26. Домакините поддържаха разликата от над 15 точки, а минута 23 секунди преди почивката след кош на Аверил Ъгба се откъснаха с 21 точки – 51:30. На полувремето резултатът бе 56:32 в полза на варненския тим.

След почивката баскетболистите на Берое се възползваха от грешки на домакините в атака и успяха за почти 4 минути да вкарат 11 срещу 5 точки и намалиха пасива си на 18 точки – 43:61. Три минути и 12 секунди пред края на третия период с тройка на Тач Ънру домакините отново поведоха с 20 точки – 70:50. Преди последната част резултатът бе 77:58 за домакините. През последната четвърт Черно море Тича успяваше да поддържа комфортна преднина от около 20 точки и заслужено спечели втората си победа в НБЛ.

Към 07:19 на 05.07.2024 Новините от днес