site.btaМанчестър Сити и Ливърпул направиха равенство в дербито от Висшата лига

Манчестър Сити и Ливърпул направиха равенство в дербито от Висшата лига
снимка: AP/Rui Vieira

Манчестър Сити завърши наравно 1:1 у дома с Ливърпул в дербито от 13-ия кръг във Висшата английска лига. Шампионите имаха превъзходство и повече голови положения, но "червените" се добраха до едната точка и запазиха разликата между двата отбора на върха от една точка.

В 11-ата минута Фил Фоудън пропусна да открие в полза на Сити, а пет минути след това Едерсон направи добро спасяване след опит за гол на Дарвин Нуниес.

В 27-ата минута Нейтън Аке асистира за Ерлинг Холанд, който откри резултата с 50-ия си гол във Висшата лига за 48 мача, което е нов рекорд.

Превъзходството за шампионите продължи и в 44-ата минута Фоудън отново не можа да се разпише в мрежата на отбора от Мърсисайд.

В 68-ата минута попадение на Рубен Диаш беше отменено заради нарушение срещу вратаря Алисън Бекер на Мануел Аканджи, а Холанд пропусна да направи 2:0 малко по-късно.

В 80-ата минута Трент Александър-Арнолд изравни след подаване на Мохамед Салах.

В самия край на допълнителното време удар с глава на Ерлинг Холанд не намери мрежата зад Алисон.

Преди дербито на върха Манчестър Сити беше в серия от 23 поредни победи у дома във всички турнири. Водения от Пеп Гуардиола състав е на първо място с 29 точки, докато Ливърпул е на втора позиция с точка по-малко.

По-късно днес Арсенал играе като гост срещу Брентфорд и ще се изкачи на първо място в класирането при евентуална победа срещу лондонския си съперник.