site.btaПари Сен Жермен победи Монако в голов спектакъл

Пари Сен Жермен победи Монако в голов спектакъл
Пари Сен Жермен победи Монако във френската Лига 1 / снимка: АП/Michel Euler

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен победи с 5:2 Монако в пряк сблъсък за първата позиция в Лига 1.

Срещата, с която се откри 13-ия кръг, бе много атрактивна, а по-класният отбор на домакините успя да вземе трите точки и да се откъсне на шест пред съперника си.

Двубоят започна с отменен гол за гостите от Княжеството на Вандерсон, а Пари Сен Жермен успя да поведе в 18-ата минута чрез Гонсало Рамош.

Четири по-късно Такуми Минамино възстанови равенството, но шест минутир преди паузата Килиан Мбапе даде нов аванс на парижани с гол от дузпа.

Останалите четири гола в мача паднаха в заключителните минути, като само в рамките на пет между 70-ата и 75-ата двата тима си размениха три.

Първо Усман Дембеле уползотвори подаване на Фабиан Руис за 3:1, а веднага след него Витиня направи резултата 4:1.

В 75-ата минута Такуми Минамино се отчете с асистенция към Фоларин Балогун за 2:4, но в добавеното време на двубоя Рандал Коло Муани бе точен за 5:2.

С победата Пари Сен Жермен събра 30 точки и е лидер, докато Монако е с актив от 24 на третото място. На втора позиция с 26 точки е тимът на Ница, който в неделя приема Тулуза.