site.btaКалояна Налбантова стартира с победа на турнир по бадминтон в Манама

Калояна Налбантова стартира с победа на турнир по бадминтон в Манама
снимка БТА

Калояна Налбантова стартира с победа на единично жени на международния турнир по бадминтон в Манама (Бахрейн).

Поставената под номер 3 в схемата българка спечели срещу Аадя Варият (Индия) с 21:16, 21:7 за 29 минути и се класира за четвъртфиналите.

Следващата съперничка на Налбантова ще бъде китайската квалификантка У Ло Юй.

Гергана Павлова, която премина успешно пресявките след две победи, загуби на старта от водачката в основната схема Малвика Бансод (Индия) с 8:21, 9:21 за 33 минути.

В надпреварата, която е квалификация за олимпийските игри в Париж 2024, ще участват още трикратните европейски шампионки на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева. Сестрите са поставени под номер 1 в схемата на двойки жени и ще започнат директно от четвъртфиналите в петък с мач срещу представителките на Индия Кеертика и Дивиа Баласубраманян.

Към 08:25 на 18.07.2024 Новините от днес