site.btaДжейсън Тейтъм записа дабъл-дабъл при победа на Бостън срещу Милуоки

Джейсън Тейтъм записа дабъл-дабъл при победа на Бостън срещу Милуоки
Джейсън Тейтъм (с топката) вкара 23 точки за успеха / Снимка: АП

Джейсън Тейтъм записа дабъл-дабъл при 23 точки и 11 борби за победа на Бостън Селтикс със 119:116 срещу Милуоки Бъкс в мач между два от фаворитите в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Бостън води в Атлантическата дивизия с най-добрия баланс в Лигата 12-3, докато Милуоки е първенец в Централната с 10-5. На изток с по десет победи и пет поражения са още Филаделфия 76ърс и водещите отбори в Югоизточната дивизия Маями Хийт и Орландо Меджик.

Джейлън Браун записа 26 точки и осем асистенции за Бостън, а Кристапс Порзингис вкара 21. Селтикс поведоха именно с 21 точки в първото полувреме и не изоставаха нито веднъж в резултата. Те водеха с двуцифрен актив до началото на последните две минути. Бъкс се доближиха на три точки, но Тейтъм вкара три поредни стрелби след нарушение 21.2 секунди преди края.

Бруук Лопес бе най-резултатен за Милуоки с 28 точки. Деймиън Лилард добави 27 с по пет борби и асистенции, а Янис Адетокунбо бе ограничен до 21 точки след два поредни мача с 40 или повече.

Филаделфия изостава на два мача зад Бостън в дивизията, след като отстъпи с 99:112 срещу Минесота Тимбъруулвс в отсъствието на най-полезния си играч Джеол Ембийд. Той не игра за първи път през сезона заради възпаление в бедрото.

Антъни Едуардс бе най-резултатен за Тимбъруулвс с 31 точки, а Карл-Антъни Таунс записа дабъл-дабъл с 23 и 11 борби. Руди Гобер добави 13 точки и 11 борби за Минесота, който спечели трети пореден мач и води в Северозападната дивизия с баланс 11-3.

Кайл Лаури вкара седем тройки и записа личен рекорд за сезона с 28 точки, а Маями излезе начело в югоизток с победа със 129:96 срещу дивизионния съперник Кливланд Кавалиърс (8-7). Лаури наниза първите си пет стрелби от далечно разстояние и завърши със седем точни от девет опита.

Орландо е с равен баланс с Маями след поражение със 119:124 срещу Денвър. Франц Вагнер вкара 24 от 27-те си точки през второто полувреме за победата на Нъгетс (10-5), а Никола Йокич записа трипъл-дабъл при 30 точки, 13 борби и 12 асистенции.

Кайри Ървинг вкара 28 точки и победната стрелба от далечно разстояние 22 секунди преди края, а лидерът в Югозападната дивизия Далас Маверикс (10-5) едва не загуби 20 точки преднина при успех със 104:101 срещу Лос Анджелис Лейкърс (9-7).

Лука Дончич записа 30 точки за Мавс, които пропуснаха 16 от 19 стрелби в последната четвъртина и почти позволиха обрат. Лейкърс обаче не се възползваха, въпреки че Леброн Джеймс вкара 16 от 26-те си точки в четвъртата част.

Кевин Дюрант отбеляза 32 точки и Девин Букър добави 25 за победа на Финикс Сънс (8-6) със 123:115 срещу Голдън Стейт Уориърс (7-8). Двамата вкараха 28 от 29 стрелби от нарушения, включително две на Букър 12.4 секунди преди края.

Към 12:27 на 24.07.2024 Новините от днес