site.btaЛукаку вкара четири гола за едно полувреме за разгромна победа на Белгия и постави нов рекорд по голове в евроквалификациите, Швеция постигна утешителeн успех срещу Естония

снимка: АП/Geert Vanden Wijngaert

Ромелу Лукаку вкара четири гола за едно полувреме при победата на Белгия с 5:0 срещу Азербайджан в последния кръг на европейските квалификации в група F.

Нападателят на Рома откри резултата в 17-а минута, а седем по-късно гостите от Азербайджан останаха с 10 души след втори жълт и червен картон на Еди Исрафилов. Последваха още три попадения до почивката на сметката на капитана на Белгия, с което той приключи с 14 гола в кампанията, с което постави рекорд за най-много голове в един квалификационен цикъл за европейско първенство.

През втората част мачът се доиграваше, а белгийците стигнаха до още едно попадение, дело на Леандро Тросар в последната минута.

Белгия завърши на първо място в групата с 20 точки, една повече от втория Австрия, като и двата отбора се класираха на Евро 2024.

Швеция постигна утешителна победа с 2:0 у дома срещу Естония в другия мач от група F. Победата не донесе радост за зрителите на "Френдс Арена" в Стокхолм, тъй като "Тре Кронур" завърши трети в групата и пропуска втори пореден голям форум, след като страната не успя да се класира за Световното първенство в Катар.

Шведите доминираха през целия мач и стигнаха до успеха с голове на Виктор Клаесон в 22-а минута и на Емил Форсберг малко след почивката.

Европейски квалификации – група F, 8-и последен кръг: Швеция - Естония - 2:0 Белгия - Азербайджан - 5:0 Крайно класиране: 1. Белгия 8 6 2 0 22:4 20 точки – класира се ЕП 2. Австрия 8 6 1 1 17:7 19 – класира се ЕП 3. Швеция 8 3 1 4 14:12 10 4. Азербайджан 8 2 1 5 7:17 7 5. Естония 8 0 1 7 2:22 1