site.btaБаскетболната националка Борислава Христова беше най-резултатна при четвъртата поредна победа на Сепси в първенството на Румъния

снимка: ФИБА

Националката Борислава Христова и отборът на Сепси победиха убедително гостуващия Олимпия Брашов със 104:54 (32:12, 19:13, 33:12, 20:17) в среща от четвъртия кръг на женското баскетболно първенство на Румъния. Тимът е лидер в класирането с пълен актив от 8 точки, след като продължава без поражение от началото на сезона.

Българката влезе като резерва, игра 15:43 минути и стана най-резултатна с 24 точки. Христова добави към статистиката си 3 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки.

От нейните съотборнички Ливия Геребен добави 23 точки и 5 борби, а за Олимпия Шалаунда Робинсън завърши с 22 точки и 17 борби.

Следващият мач на Сепси е на 25 ноември като гост на Рапид Букурещ.

Към 18:17 на 24.07.2024 Новините от днес