site.btaАлександър Везенков игра 17 минути при победата на Сакраменто над Сан Антонио, Де'Аарън Фокс вкара 43 точки за "Кралете"

Снимка: AP Photo/Darren Abate

Българският баскетболист Александър Везенков бе близо 17 минути на терена при победата на Сакраменто Кингс над Сан Антонио Спърс със 129:120 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Везенков се отчете с 5 точки и 4 спечелени борби.

Звездата на Сакраменто Де'Аарън Фокс вкара рекордните си за сезона 43 точки за успеха. Той отбеляза 14 от точките си в последната четвърт, а Домантас Сабонис добави 8 в края за победата на "Кралете".

Сакраменто водеше с 5 точки 1:07 минута преди края на мача, когато Фокс вкара три свободни удара и реши мача. Сакраменто вече има пет поредни победи в НБА, докато за Сан Антонио това бе седма поредна загуба.

Сабонис завърши с 27 точки и 14 борби, а Малик Монк добави 20 точки от пейката за победителите.

Зак Колинс вкара рекордните си за сезона 28 точки за Сан Антонио, а Виктор Уембаняма добави 27, Келдън Джонсън помогна с 21. За домакините заради контузии отсъстваха гардовете Девин Васел и Тре Джоунс.

Тимът на Сакраменто е на първо място в Тихоокеанската дивизия със 7 победи и 4 загуби, а в Западната дивизия отборът е шести, като пред него са Денвър, Далас, Минесота, Оклахома и Хюстън.

Към 21:21 на 05.07.2024 Новините от днес