site.btaБаскония нанесе втора загуба на Барселона от началото на сезона в баскетболната Евролига за мъже

снимка: AP Photo/Darko Vojinovic

Баскония победи Барселона с 84:71 (26:18, 29:11, 15:24, 24:18) в изцяло испански сблъсък от осмия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

За каталунците това е второ поражение, но те имат шест успеха и запазват второто място в класирането. Баскония е с баланс 4-4 на десета позиция.

Домакините изиграха отлично първо полувреме, след което водеха с 55:29 и до края на мача удържаха аванса си.

Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър започна сред титулярите за Баскония и изигра силен мач. Гардът завърши с 20 точки, 4 борби, 7 асистенции и 2 отнети топки за близо 28 минути на паркета.

От неговите съотборници Маркъс Хауърд се отличи с 26 точки, а Николас Лапровитола вкара 14 за Барселона.

Байерн Мюнхен прекъсна серията си от четири поредни загуби, след като спечели домакинството си на Партизан (Белград) с 94:85 (25:32, 28:19, 17:12, 24:22). Така и двата тима имат по три поражения и пет успеха.

Карсън Едуърдс беше най-полезен за "баварците" с 21 точки, Силвен Франсиско добави 17 точки и 6 асистенции, а Девин Букър направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби.

За Партизан Бруно Кабокло вкара 19 точки, а Джеймс Нънали 14.

В други срещи от турнира Алба Берлин загуби от гостуващия АСВЕЛ Вильорбан (Франция) с 68:73 (13:28, 22:15, 20:10, 13:20), а Панатинайкос (Гърция) победи Жалгирис (Литва) със 73:71 (13:15, 23:24, 17:13, 20:19) с два наказателни удара в последните 13 секунди на Костас Слукас и на Мариус Григонис.

Към 19:24 на 04.07.2024 Новините от днес