site.btaСК Вокил спечели купата на международния турнир по кикбокс в Козлодуй

СК Вокил спечели купата на международния турнир по кикбокс в Козлодуй
снимка: СК Вокил

Спортен клуб по кикбокс и муай тай Вокил стана отборен шампион на международния турнир по кикбокс в ринговия стил Лоу кик, който се проведе в град Козлодуй.

Състезателите на варненския клуб спечелиха купата с актив от  6 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медали. На второ място се нареди отборът от Черна гора Универзум, който спечели 6 златни, 2 сребърни и 4 бронзови отличия, а третото място бе отредено за СК Голдън Бойс гр. Козлодуй с 4 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медали.

Купата за най-техничен състезател при мъжете спечели Мартин Пачов от СК Тангра, а за най-перспективен бе обявен Рандъм Иванов от СК Боец гр. Перник.

Купа за най-техничен състезател до 14 години заслужи Дамян Затович от СК Петрос Сърбия, а приза за най-перспективен при малките грабна Ники Илиев от СК по кикбокс Десант гр. Добрич.

В надпреварата участваха 217 състезателя от 38 спортни клуба от България, Черна гора, Сърбия и Македония.

Турнирът в Козлодуй бе последна проверка преди участието на националният отбор на България по кикбокс на Световното първенство за мъже и жени в Албуфейра, Португалия от 17 до 27 ноември.

Шампионатът ще бъде за всички стилове на ринг и татами, като България ще се бори за призови класирания с 29 кикбоксьори.

Към 11:22 на 26.07.2024 Новините от днес