site.btaИнтер победи Фрозиноне и си върна лидерската позиция в италианското футболно първенство

снимка: АР

Интер победи Фрозиноне с 2:0 в последна среща от 12-ия кръг на Серия А. По този начин футболистите на Симеоне Индзаги си върнаха първата позиция в класирането. Интер събра актив от 31 ткочки, а втори остана Ювентус с 29. Фрозиноне е 12-ти с 15 пункта.

В 43-ата минута Федерико Димарко вкара изключително красив гол. Той получи на тъчлинията напредна няколко метра, след което изстреля топката от повече от 30 метра напълно изненадващо, като успя да прехвърли Стефано Турати и топката спря в мрежата.

Четири минути след подновяването на играта Маркюс Тюрам получи на левия фланг, влезе в наказателното поле и бе фаулиран, а съдията отсъди дузпа. Хакан Чалханоолу застана зад топката и оформи крайното 2:0.