site.btaМанчестър Сити поведе еднолично във Висшата лига след драматично равенство срещу Челси

Холанд вкара два гола в мача на "Стамфорд Бридж" / Снимка: Иън Уолтън, АП

Манчестър Сити поведе с точка на върха в генералното класиране на английското първенство по футбол, след като завърши наравно 4:4 срещу Челси в последен мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Втори са Ливърпул и Арсенал с по 27 точки.

Сити поведе в резултата, след като испанският защитник Марк Кукурея дръпна Ерлинг Холанд за фланелката в наказателното поле за дузпа. Тя бе реализирана хладнокръвно от норвежеца в 24-та минута, но пет по-късно 39-годишният бранител Тиаго Силва изравни след удар с глава.

Рахийм Стърлинг се разписа в 37-та минута срещу бившия си отбор за преднина на Челси, но първото полувреме завърши наравно. В първата минута на добавеното време Мануел Аканджи вкара с глава и резултатът стана 2:2.

Холанд вкара втория си гол само две минути след началото на второто полувреме, а Николас Джаксън изравни отново в 67-та. Родри даде отново преднина на Сити четири минути преди края на редовното време, но още толкова след началото на добавеното Челси изравни. Точен бе юношата на Сити - Коул Палмър, който се разписа от дузпа.

Точката придвижи Челси на десето място в класирането с четири победи, четири равни и четири поражения за 16 точки.