site.btaМарица (Пловдив) продължи победния си ход в Националната волейболна лига за жени след успех над ЦСКА

Марица остава еднолично начело в класирането след четвъртия кръг в първенството / Снимки: Боян Ботев, БТА

Шампионките от Марица (Пловдив) постигнаха четвърта поредна победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени. Възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов надиграха ЦСКА с 3:0 (25:23, 25:22, 25:18) гейма като домакин в среща от четвъртия кръг на шампионата. Двубоят бе и повторение на финалната серия в първенството от миналия сезон, когато пловдивчанки спечелиха деветата си поредна титла на България.

Двубоят в зала „Сила“ започна равностойно и двата тима стояха близо в резултата до средата на първия гейм, когато Марица отвори преднина от 18:12. ЦСКА обаче отговори със серия от 5 безответни точки и намали пасива си до само точка. Така се стигна до резултат 21:20, при който Борислав Крачанов взе прекъсване, а след него домакините показаха по-концентрирана игра в решителните моменти, за да затворят първата част след 25:23.

В началото на втория гейм шампионките бяха разколебани на посрещане и това позволи на отбора на ЦСКА да поведе с 12:7. Постепенно „жълто-сините“ успяха да стопят изоставането си и да изравнят при 18:18. Стигна се до 22:22, но след това три поредни аса на Виктория Коева решиха втората част отново в полза на шампионките – 25:22.

Третият гейм стартира с игрово преимущество за тима на Марица, който отвори ранна преднина от 13:8 и не изпусна инициативата, за да се поздрави с крайния успех след 25:18 в третата част.

По този начин шампионките остават непобедени от началото на сезона и с пълен актив от 12 точки оглавяват еднолично класирането в шампионата. ЦСКА заема третата позиция със 7 точки, колкото има и четвъртият Славия.

Първенство на България по волейбол за жени, Демакс лига, срещи от четвъртия кръг:

Марица 2022 – Варна ДКС    - 3:0 (25:14, 25:21, 25:15)
Марица Пловдив – ЦСКА      - 3:0 (25:23, 25:22, 25:18)

Хектор - Дея спорт         - 0:3 (26:28, 20:25, 18:25)
Славия 2017 - Левски София – 2:3 (22:25, 25:21, 20:25, 25:22, 6:15)

1. Марица   	4  4  0   12:1   12 точки
2. Левски София	4  3  1   11:6   9
3. ЦСКА    	4  3  1    9:7   7
4. Славия 2017	4  2  2    9:7   7