site.btaЛил взе само точка при домакинството си на Тулуза, Клермон записа втора победа за сезона в Лига 1

снимка: Michel Spingler /AP Photo

Отборите на Лил и Тулуза завършиха при равенство 1:1 в среща от 12-ия кръг на първенството на Франция по футбол. Със спечелената точка, след второто поредно равенство в Лига 1, съставът на Лил се изкачи на четвърто място във временното класиране с 20, колкото има и петият Реймс. Тимът на Тулуза вече пети мач е без победа в шампионата, като за последно стигна до успех в началото на октомври и заема 14-а позиция в подреждането с 12 точки.

Домакините от Лил поведоха в 30-ата минута с попадение на Лени Йоро, а футболистите на Тулуза стигнаха до равенството в 65-ата минута. Тайс Далинга бе точен за крайното 1:1.

Клермон се наложи с 1:0 като домакин на Лориен, постигайки едва втората си победа от началото на сезона във френската Лига 1. Въпреки това Клермон остава предпоследен, 17-и в класирането с 9 точки, но и мач по-малко, докато Лориен е в серия от три мача без победа и се намира само една позиция по-напред – 16-ата с 11 точки към момента.

Победният гол за Клермон бе дело на Шамар Никълсън в 69-ата минута от дузпа.

Метц записа домакински успех над Нант с 3:1, нанасяйки на противника трета поредна загуба във френското първенство. Отборът на Метц е 11-и подреждането 13 точки, а Нант държи осмото място 14 точки.

Кевин Ван Ден Керкхоф даде преднина на домакините още в третата минута на двубоя. Моузес Симон изравни за Нант в 12-ата, но в 28-ата Симон Елизор отново изведе Метц напред в 28-ата минута. Крайното 3:1 оформи Джоел Асоро в 85-ата минута.