site.btaДея спорт надви ЦСКА и остана непобеден от началото на сезона

Дея спорт надви ЦСКА и остана непобеден от началото на сезона
Снимка: БТА

Николай Учиков записа три аса и сбор от 19 точки при победа на Дея спорт (Бургас) с 3:1 (25:19, 25:22, 26:28, 25:21) срещу столичния ЦСКА в мач от четвъртия кръг на републиканския шампионат по волейбол за мъже.

Дея спорт остава с перфектен баланс при три победи от три мача и е втори в класирането с три точки зад лидера Хебър. ЦСКА пък е седми с шест точки.

Бургазлии спечелиха първите два гейма и загубиха третия, а в четвъртия Дея доминираше. Домакините поведоха със 7:4 след блокада на Валентин Братоев и ЦСКА съкрати пасива си, но атака от втора линия на 36-годишния ветеран и блокада на Николай Николов възстановиха разликата.

Вторият ас в мача на Николай Учиков увеличи преднината на Дея на четири точки, след което националът завърши успешно втора поредна атака за 20:15. ЦСКА взе следващите три разигравания, но преднината на домакините бе твърде голяма. Дея спорт получи четири мачбола при 24:20 и Стефан Чавдаров реализира втория за победата.

Учиков завърши мача с 19 точки, а Николай Николов също записа три аса и 14 точки. Най-резултатен обаче бе сърбинът Страхиня Бързакович, който отбеляза 22 точки за ЦСКА.

По-рано Добруджа спечели чиста победа с 3:0 (25:23, 25:21, 25:23) срещу опашкаря Раковски-1964 и се изкачи на седмо място в класирането. Тимът от Добрич е с шест точки, колкото имат още четири отбора между втора и седма позиция.

Маркус Уускари бе най-резултатен за Добруджа с 15 точки, 14 от които на атака и една от ас. За Раковски 18 точки записа Боян Христов.