site.btaХебър се наложи срещу Левски София в шампионата по волейбол за мъже

Хебър се наложи срещу Левски София в шампионата по волейбол за мъже

Хебър победи с 3:0 (25:18, 25:15, 25:22) у дома Левски София в един от най-интересните двубои от четвъртия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже.

Домакините имаха превъзходство, но резултатът в началото на мача беше 10:10, след което Хебър успя да натрупа аванс от 14:12 и 19:15, за да поведе при 25:18.

Втората част отново премина при преимущество в полза на "тигрите", които спечелиха при 25:15.

Третият гейм беше най-равностоен, но по опитният състав на Хебър отново се наложи с 25:22 и крайното 3:0.

Най-резултатен в полза на победителите стана италианецът Джулио Саби с 11 точки. С 9 пункта се отличи съотборникът му Виктор Йосифов.

За столичани Владимир Гърков отбеляза 15 точки.

Хебър е с четири поредни успеха на първо място в класирането, докато Левски е на втора позиция.

В друга среща от кръга Пирин Разлог победи с 3:0 (25:18, 25:21, 26:24) пред собствена публика Монтана, а Черно море спечели в четири части с 25:21, 13:25, 25:17 и 25:14 у дома срещу Марек Юнион-Ивкони.

В събота е двубоят на Дея спорт срещу ЦСКА в Бургас.