Лига на Конференциите - обобщение

site.btaЧетири отбора си гарантираха предсрочно класиране за елиминациите в Лигата на Конференциите, Кирил Десподов с асистенция за ПАОК

Ханс Ванакен празнува, след като е отбелязал втория гол за ФК Брюж срещу Лугано (Швейцария). Снимка: AP Photo/Frederick Siarkowski

Четири отбора си гарантираха участие във фазата на елиминациите в турнира Лига на Конференциите два кръга преди края. Сега това направи белгийския ФК Брюж, както и Виктория (Пилзен, Чехия), ПАОК (Солун, Гърция) и Айнтрахт Франкфурт (Германия), които си гарантираха участие в ранната сесия. Важни намеси за ПАОК, който направи 2:2 с Абърдийн у дома, имаше българският национал Кирил Десподов. Крилото от Кресна сервира на 10-ия метър топката на бразилеца Тайсон за 1:1, а иначе остана на терена 81 минути.

В група Н пък Лудогорец събра 6 точки, на 3 от лидера Фенербахче, когото победи днес с 2:0 в Разград. 2-и е Нордселанд със 7.
    21-годишният нигерийски нападател Гифт Еманюел Орбан реализира хеттрик при успеха на Гент над исландския Брейдаблик в група В с 3:2. С успеха "синьо-белите бизони" събраха 10 точки, но все още не са си гарантирали участие, тъй като Макаби (Тел Авив) и Зоря (Луганск, Украйна) ще играят първата среща по програма изтеглена за декември. Тя беше преместена заради войната между Израел и групировката Хамас, започнала на 7-и октомври.
    Днес двата отбора изиграха реално втората среща и израелците спечелиха с 3:1 с един гол на Дерик Лукаасен и два на Дор Перец, като и трите попадения бяха реализирани през първото полувреме. Четвърт час преди края на срещата Данило Алефиренко върна едно попадение за украинците на стадиона в полския град Люблин.
    В Исландия Орбан откри резултата в 6-ата минута, но домакините обърнаха хода на мача с два бързи гола в рамките на 120 секунди. Джейсън Сванторсон най-напред изравни в 16-ата минута, а след това вкара и втори гол. През втората част обаче нови два гола на Орбан - първият от дузпа, осигуриха успеха на белгийците.
    ФК Брюж си гарантира участие в следващата фаза след 2:0 над Лугано (Швейцария) в група D. Синьо-черните имат 10 точки на върха в потока, Лугано е 3-и с 4, но вече има две загуби от белгийския тим.
    Бившият нападател на Лудогорец Игор Тиаго откри резултата за домакините от дузпа в 62-ата минута, след като Хадж Мохамед от гостите фаулира Тайджон Бюканън. Малко след това съдията отсъди втора дузпа за домакините, но испанецът Феран Хутгла пропусна. В 6-ата минута на добавеното време обаче капитанът и звезда на тима Ханс Ванакен вкара много красиво от фаул и оформи крайното 2:0.
    Будьо Глимт върви към класиране след успеха с 2:1 над Бешикташ като гост и вече има 7 точки, докато турците са последни с 1.
    Астън Вила вече има 9 точки в група Е, след като обърна АЗ Алкмаар (Нидерландия) с 2:1. Англичаните се изравниха с Легия (Варшава) в потока, които по-рано днес удариха Зрински Мостар (Босна и Херцеговина) с 2:0.
Националът Оли Уоткинс с глава вкара за 2:1 10 минути преди края и подпечата победата на тима на Унай Емери.
    7 минути след началото на второто полувреме гръцкият нападател Вангелис Павлидис откри за гостите от Алкмаар с великолепно изпълнение. В 61-ата минута Диего Карлос с глава изравни, за да дойде и обрата 20 минути след това. Легия и Астън Вила се нуждаят от точка, за да се класират напред, но двата отбора вероятно ще се борят за 1-ата позиция, която ще им спести участие в един кръг напролет.