site.btaЛевски победи украинци в последната си контрола в Турция

в Турция

Белек, 7 февруари (БТА).
Контролна среща по футбол между Левски и украинския Верес:

Левски - Верес - 2:1 (1:1)
голмайстори: 1:0 Марин Петков 1, 1:1 Михаило Сергийчук 43, 2:1 Здравко Димитров 62
състав на Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович (46-Патрик-Габриел Галчев), Ноа Сонко Сундберг (46-Андриан Краев), Келиан ван дер Каап (46-Хосе Кордоба), Вендерсон Цунами, Радослав Цонев (57-Димитър Костадинов), Филип Кръстев, Асен Митков (57-Денис Динев), Марин Петков (57-Здравко Димитров), Уелтън (69-Иван Горанов) и Билал Бари (69-Антоан Стоянов).

Левски спечели първата си победа на подготвителния лагер в Турция, след като надви украинския Верес с 2:1 в последната си контрола. Следобед "сините" се прибират в България и ще изиграят още един приятелски мач срещу Пирин Благоевград преди началото на пролетния дял в шампионата.
Станимир Стоилов започна мача с това, което донякъде изглежда като титулярен състав. На вратата бе Николай Михайлов, а в защита започнаха Драган Михайлович, Ноа Сонко Сундберг, Келиан ван дер Каап и Вендерсон Цунами. Халфовата линия бе съставена от Радослав Цонев, Филип Кръстев и Асен Митков, а в нападение стартираха Марин Петков, Уелтън и Билал Бари. От тези 11 футболисти само 16-годишният Митков и Ван дер Каап са далеч от сигурни титуляри.
Левски поведе след едва 52 секунди игра. Марин Петков, който пък е на 18, пресече пас между двама защитници на украинците и се разписа сам срещу вратаря на Верес. След още 20 минути "сините" получиха и дузпа заради блокиран с ръка удар на Билал Бари, но вратарят на съперника отрази удара на Митков.
Левски надигра украинците през първото полувреме, но то в крайна сметка завърши наравно. В 43-та минута Верес отне топка след ъглов удар и организира бърза контраатака, която завърши с точен удар Михаило Сергийчук за 1:1.
Уелтън започна много силно второто полувреме на лявото крило и бе с основна заслуга за втория гол в 62-та минута. Бразилецът направи няколко отлични пробива, а при поредния такъв той дриблира покрай двама защитници на Верес и подаде на далечна греда на Здравко Димитров, който бе точен за 2:1.
Левски продължи да контролира мача до края и не позволи на украинците да изравнят.