site.btaБотев Пловдив продължава към осминафиналите за Купата на България след хеттрик на Мартин Секулич

Ботев Пловдив премина втория кръг в турнира за Купата на България / снимка: БТА/Боян Ботев

Ботев Пловдив се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България. На прогизналия от дъжда стадион "Христо Радованов" в Радомир "канарчетата" надиграха местния Струмска слава с 3:0.

В герой за пловдивчани се превърна хърватинът Мартин Секулич, който реализира хеттрик.

Първото попадение на нападателя дойде в 13-ата минута. При едно разбъркване в наказателното поле топката се отклони към Секулич, който с удар от въздуха с левия крак даде аванс на Ботев.

До края на първото полувреме нов гол не падна, като и положенията за такъв реално липсваха.

През второто полувреме играта се поотвори, но повечето удари бяха или много слаби, или неточни. В 79-ата минута обаче Ботев успя да сложи точка на спора, след като Самуел Акере навлезе в наказателното поле на радомирци и бе съборен. От отсъдената дузпа Секулич бе точен за 2:0.

Пет минути по-късно Секулич оформи хеттрика си, довкарвайки топката от метър разстояние след центриране и разбъркване в наказателното поле.

Вторият кръг от турнира за Купата на България продължава в сряда с гостуването на ЦСКА-София в Балчик на местния Черноморец.

Спартак (Варна) - Крумовград (Крумовград)          1:0 (0:0)
1:0 Раян Сенхаджи 73-автогол

Срещи от 1/16-финалите в турнира за Купата на България по футбол:

Марица (Пловдив) - ФК ЦСКА 1948 (София)            0:1 (0:0)
голмайстор: 0:1 Георги Русев 72

Септември (София) - Ботев (Враца)                          3:4 след изпълнение на дузпи, 5:5 след продължения, 3:3 в редовното време
голмайстори: 0:1 Браян Переа 8, 1:1 Димитър Костадинов 34, 1:2 Жан Да Силва 45, 1:3  Луис Суарес 84, 3:3 Димитър Костадинов 89, 90+1, 3:4 Митко Панов 92, 4:4 Александър Петров 94, 5:4 Здравко Димитров 104, 5:5 Мартин Кавдански 117