site.btaЮношеският национален отбор на България (до 16 години) отстъпи на Сърбия в контролна среща

снимка: Пресслужба БФС

Юношеският национален отбор на България до 16 години отстъпи с 2:4 (0:0) на връстниците си от Сърбия в приятелски мач, който се игра на базата на БФС в Бояна. Българският отбор поведе с 2:0, но отстъпи с 2:4 най-вече заради физическо изразходване в края на срещата. Двата отбора ще се срещнат още веднъж в София в четвъртък.

Първото полувреме премина при поделено надмощие, като сръбската формация контролираше топката и постави защитата на България няколко пъти на изпитание. Вратарят Огнян Владимиров и капитанът Валери Владимиров обаче бяха над всички и не позволиха промяна на нулевото равенство. Българският отбор също не се отказваше и на два пъти показа добри идеи в атаки, най-вече чрез Иван Андонов от ЦСКА. Роденият в Сандански талант тества рефлекса на вратаря Богданович, който показа майсторство.
    В 56-ата минута България откри резултата чрез Илиян Гатински. Добричлията, който играе за Лудогорец, завърши чудесно атака на българския тим и с майсторско изпълнение не остави шанс на вратаря Богданович.
    Пет минути по-късно България стигна до втори гол, реализиран от Васил Василев от дузпа. Самуил Мечев влезе на скорост в наказателното поле на сърбите, като преди това финтира двама защитници, и при последното движение беше подкосен. Василев не сбърка от 11-те метра, удвоявайки преднината на България. Но сърбите отвърнаха много бързо и Никола Йокич от Партизан се възползва от празнина в отбраната на България.
    След 60-ата минута обаче в нашата игра настъпи неочакван срив и Сърбия бързо успя да обърне мача, след като Йокич намали, а после капитанът Василие Костов реализира два пъти за 2:3. Второто попадение беше заради много сериозна грешка при изнасяне на топката от българската защита. В 77-мата минута Маравич оформи крайния резултат отново след неразбирателство в нашата защита.
    Следващата проверка между двата тима е на 9 ноември от 11:00 ч. отново в НФБ "Бояна".
    Съставът на България: 1. Огнян Владимиров, 16. Иван Андонов, 4. Мартин Портарски (46 – 7. Радослав Караманов), 5. Божидар Жечев, 6. Валери Владимиров (88 – 3. Стоян Лазаров), 22. Даниел Ръжданов (77 – 18. Сашо Грънчаров), 20. Радостин Стоилов (63 – 19. Димитър Мрънков), 21. Венислав Михайлов (63 – 8. Димитър Челебиев), 15. Илиан Гатински (77 – 13. Никола Генчев), 11. Димитър Урумов, 9. Васил Василев (63 – 10. Кристиян Горянов).

Към 10:20 на 05.10.2024 Новините от днес